E-fatura mükellefi olan şirketimiz 17 Aralık 2019 tarihi itibariyle daha önce yayınlanan diğer Tebliğler ve en son 19/10/2019’da yayınlanan 509 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Tebliği kapsamında e-arşiv fatura uygulamasına da geçecektir.

17 Aralık 2019 tarihinden itibaren şirketimiz tarafından artık kağıt fatura düzenlenmeyecek olup e-fatura mükellefi olmayan şirketlere kağıt fatura yerine e-arşiv fatura düzenlenecektir. Bu kapsamda siz değerli bayilerimize ve şirketimize mal ve hizmet tedariki yapan firmalarımıza hatırlatmak istediğimiz bazı hususlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Şirketimiz 17 Aralık 2019 tarihinden itibaren e-fatura kullanıcısı olmayan şirketlere e-arşiv fatura düzenleyecektir.
  • E-fatura kullanıcısı olmayan şirketlere 17 Aralık 2019 tarihinden itibaren şirketimiz artık kağıt fatura düzenlemeyecektir.
  • E-fatura mükelleflerine mevcut durumda olduğu gibi e-fatura düzenlenmeye devam edilecek olup e-fatura mükelleflerinden de e-fatura alınmaya devam edilecektir.
  • E-arşiv olarak düzenleyeceğimiz faturalar sizlere elektronik posta yoluyla gönderilecektir. Bu nedenle muhakkak elektronik posta adresinizin olması gerekmektedir. Elektronik posta adresinizi şirketimizin bölgelerde bulunan satış ve fatura personelimize veya Genel Müdürlükte bulunan Muhasebe personelimize 15 Aralık 2019 tarihine kadar bildirmeniz gerekmektedir.
  • Halen şirketimize mal ve hizmet teslimi yapıp kağıt fatura düzenleyen vergi mükelleflerinden e-arşiv fatura uygulamasına geçmemiş olanlar ise şirketimize kağıt fatura düzenlemeye devam edeceklerdir.