OYAK, Türkiye’nin en büyük tamamlayıcı mesleki emeklilik fonudur. OYAK Grubu, Türkiye’nin 7 bölgesinde, dünyanın 23 farklı ülkesinde maden metalürji, çimento beton kağıt, otomotiv lojistik, finans, hizmet, kimya, tarım hayvancılık ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Tüm faaliyetlerini 205 sayılı Kanun kapsamında sürdüren OYAK, ikinci basamak tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu olarak hizmet vermektedir. OYAK, özel hukuk hükümlerine tabi, mali ve idari bakımdan özerk, ek bir sosyal güvenlik kuruluşu olup, üyelerinin birikimlerini verimlilik ve kârlılık amacıyla yönetmektedir.1961 yılından bu yana OYAK, bayrağımızın dalgalandığı her yerde büyük özverilerle görevini ifa eden değerli ordu mensuplarının birikimlerini yediemin sıfatıyla karlılık, verimlilik ve kurumsal yatırım ilkelerine göre yönetmektedir.

30 bini aşkın çalışanı ile 425 bini aşkın üyesine daha güvenli bir geleceğe sahip olmaları ve yüksek refah düzeyine erişmesi için değerli yatırımlar yapmaktadır. Her yıl daha yüksek oranda nema sağlayabilme ve yüksek katma değer yaratan üretim hedefiyle çalışırken, geliştirdiği hizmet modeliyle kurumsal olarak büyüyor ve ülke ekonomisine değerli katkılar sunmaktadır.

2018 konsolide sonuçlarına göre, OYAK’ın toplam hasılatı 47,1 milyar TL’ye, toplam varlıkları 101,5 milyar TL’ye ulaşırken; 4,7 milyar ABD Dolar’lık toplam ihracatı ile Kurumumuz Türkiye’nin 2018 yılındaki ihracatının %2,8’ini tek başına karşılaşmıştır.